Za one koji još uvijek nisu upoznati s utrkom Biker donosi nekoliko informacija.
Naime, Kajkavijanu organizira varaždinski brdsko-biciklistički klub Asi, a sudjelovanjem na utrci omogučili ste si prolazak preko svih najljepših brda i planina sjeverozapadne Hrvatske, Ivanščicu, Ravnu Goru, Strahinjšćicu i Medvednicu.Start i cilj utrke je u kao i uvijek do sada, u Varaždinu. Trasa Kajkavijane duga je 245 kilometara, a cilj je utrku odvoziti unutar 24 sata. Utrka je orijentacijskog karaktera.
Ako ipak niste spremni prevaliti ovu poprilično ozbiljnu kilometražu i obići sve planine na trasi, ne brinite! Organizator je za vas pripremio i dvije kraće utrke! Mala Kajkavijana duga je 135 kilometara, a utrka Moj prvi Kaj maraton dugačak je 85 kilometara i vozi se od Varaždina do vrha Ivanščice, Pokojca i natrag.
Ovogodišnja novost utrka je žensko-muških timova na stazi Male kajkavijane! Sve natjecateljice koje sumnjaju u vlastitu spremnost tako mogu pronaći biciklističkog partnera i prijaviti se u ovoj kategoriji. Ali to još uvijek nije sve! Kako bi motivirali žene da se prijave u što većem broju, organizatori im nude u pola niže cijene startnina po kategorijama! U prijevodu to znači slijedeće - besplatno sudjelovanje ženama u kategoriji Kajkavijane!
Ipak ste neodlučni?
GIANT traži dvoje biciklista za svoj žensko-muški team, naravno uz brojne pogodnosti! Detalje natječaja pronađite na stranici organizatora.
Svakako valja napomenuti kako je kajkavijana utrka rekreativnog tipa i kako su apsolutno svi dobrodošli. Svake godine utrka privlači sve veći broj sudionika iz različitih dijelova Hrvatske ali i iz inozemstva pa se ove godine na startu očekuje više od 200 natjecatelja.
Za sve natjecatelje osigurana je večera i piće na cilju, okrijepa na Ivanščici, pratnja i prijevoz za odustale zbog tehničkog kvara ili nezgode, startni poklon paket + pamučna majica, personalizrani startni broj i diploma. Oni najuspješniji po kategorijama dobit će i plakete, a bogati poklon paketi osigurani su pak za pet prvoplasiranih u svim kategorijama.
Sve informacije o utrci možete pronaći na Internet stranici gdje se nalaze i kompletne propozicije i način prijave, Za dodatne informacije brdsko-biciklistički klub ASI stoji vam na raspolaganju te ih možete kontaktirati putem e-maila bbkasi@gmail.com.
Biker će, baš kao i protekle godine, pratiti zbivanja na svim trasama Kajkavijane, ali i nekome od natjecatelja priuštiti besplatnu pretplatu na prvi hrvatski biciklistički časopis!
Vidimo se u Varaždinu!
Photo: BBK Asi